Bałwan

Screen programu napisanego w Visual Basic 10. Program ten służy do generowania kodu Bascom po ustawieniu odpowiednich sekwencji diód.

Schemat elektryczny układu. Schemat został narysowany w programie Eagle.


Nazwa: Bałwan
Wersja projektu: v1.0
Rozmiar: 27.877 MB
Dodano dnia: 19.12.2012r.
Liczba pobrań: 292
Święta już prawie zapasem, więc postanowiłem zrobić sobie jakąś ozdobę świąteczną. Po krótkim namyśle postanowiłem zrobić świecącego bałwana. Nie chciałem powielać projektów ze świecącymi choinkami, więc dlatego właśnie wybrałem postać bałwana.

"Bałwan" jest prostą ozdobą świąteczną składającą się z 14 diód LED 5mm, 14 rezystorów po 200Ω, 14 rezystorów po 820Ω, 14 tranzystorów BC547 oraz kilku innych elementów których nie będę już wymieniał, gdyż to wszystko znajduje się na schemacie. Mózgiem całego projektu jest mikrokontroler Atmega8. Rolę zasilania pełni stara ładowarka od telefonu Sony Ericsson.


W celu łatwiejszego tworzenia programów napisałem prosty program w Visual Basic do generowania kodu Bascom.

Myślę, że nie ma się co zbytnio rozpisywać jak to działa, ponieważ projekt ten jest stosunkowo prosty i z schematu można wszystko wywnioskować. Jedynie co to mogę jeszcze wspomnieć, że istnieje możliwość regulowania czasu po jakim mają zapalać się kolejne diody za pomocą potencjometru (przetwornik ADC). W załączniku załączam schemat elektryczny (Eagle), program w Bascom'ie oraz program do generowania kodu. Zamieszczam również filmik przedstawiający przykładowe efekty wizualne.
Dodaj komentarz [Beta]Pozostało jeszcze: znaków.

Balwan Rating: 2.0/6 (93 votes cast)

Wyświetleń: 3467
Ostatnia edycja: 03.05.2017
www.000webhost.com